Już jest! – Aktualizacja przeglądarki Edge

Microsoft udostępnił użytkownikom aktualizacje przeglądarki Microsoft Edge, opartej na Chromium. Czeka kilka istotnych zmian!

Pomijamy wersję Edge 82.

Microsoft pominął wersję przeglądarki sygnowaną numerem 82, przeskakując z 81. na 83. Powodem tej sytuacji jest pandemia koronawirusa, która wpłynęła znacząco na pracę programistów nad przeglądarką. Wszystkie nowości jakie zawierać miała wersja 82. znalazły miejsce w najnowszym wydaniu oznaczonym numerem 83.

Jakie nowości przynosi aktualizacja Edge’a?

W najnowszej wersji dodano wiele ciekawych funkcji, które mają istotne znaczenie dla użytkowników Edge’a. Wprowadzono synchronizację rozszerzeń między różnymi urządzeniami. Tyczy się to sklepu Microsoft, jak i Chrome Web Store.

Osoby korzystające z profili prywatnych i firmowych ucieszą się z pewnością z wprowadzonej funkcji przełączania się pomiędzy profilami. Funkcja ta wykryje polączenie, które wymaga połączenie z kontem firmowym i samo je przełączy.

Zmiany doczekała się także funkcja Kolekcji. Dodano możliwość przeciągania elementów, w celu dodania ich do wygranej zakładki. Pojawiła się także opcja dodania jednocześnie wszystkich kart do kolekcji.

Aktualizacja przeglądarki Edge
Aktualizacja przeglądarki Edge

Najnowsze wydanie przeglądarki Microsoft Edge dostępne jest już dla wszystkich. W planach jest także wersja dla Linuksa.

Przeglądarka Microsoftu rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wydaje się, że idzie w dobrą stronę, oraz cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Osobiście nadal korzystam z przeglądarki Opera GX, ze względu na kilka funkcjonalności, ale możliwe, że w najbliższym czasie przesiądę się na Edge.

Tutaj pobierzesz przeglądarkę Microsoft Edge.
Zobacz także: Facebook kupił platformę GIPHY.