CD Projekt planuje kupić obligacje Polski i 3 innych państw

CD Projekt w wydanym oświadczeniu przedstawia swoje plany na inwestycje nadwyżek gotówkowych. Spółka chce przeznaczyć 300 milionów na zakup obligacji Polski, Niemiec, USA oraz Szwajcarii.

CD Projekt chce kupić obligacje 4 państw

W oświadczeniu informują, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na obligacje Skarbu Państwa planują przeznaczyc maksymalnie 150 mln zł z łącznej puli 300 mln zł.

Pozostałe 150 mln zł przeznaczone ma zostać na zakup obligacji 3 innych państw: Niemiec, USA oraz Szwajcarii.

CD Projekt chce kupić obligacje

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward.

Czytamy w komunikacie

 

W kwietniu poinformowano, że CD Projekt miał pod koniec ubiegłego roku ponad 480 mln gotówki. W ostatnim czasie spółka notuje rekordowe wyniki.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

zobacz także: Revolut z milionem użytkowników w Polsce

WPADNIJ NA NASZE SOCIAL MEDIA!