Spotify przygotował dla użytkowników ciekawą funkcję. Lider rynku streamingowego udostępni swoim użytkownikom teksty piosenek.

Podobna funkcja w serwisie była dostępna już w przeszłości za sprawą m.in. Gemiusa. Ta opcja miała jednak swoje wady, a mianowicie nie pozwalała zaznać się z całym tekstem utworu, a jedynie z jego częścią, ponieważ funkcja informowała także o historii danego utworu muzycznego.

Spotify wprowadza funkcję karaoke – APYnews - Portal Ludzi Internetu

W zamyśle najnowszej funkcji karaoke w serwisie dostępne mają być pełne teksty utworów.
Dostęp do tekstu piosenki w czasie rzeczywistym będzie możliwy, dzięki przyciskowi „Lyrics”. Wdrożenie tej funkcji możliwe jest dzięki włoskiej platformie Musixmatch.
Na ten moment nie wiadomo kiedy z nowej funkcji skorzystamy w Polsce. Jako pierwsi skorzystają użytkownicy z 26 państw w Indiach, Ameryce Łacińskiej i Azji południowo-wschodniej. Jest ona dostępna w następujących krajach: Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Chile, Meksyk, Peru, Boliwia, Kostaryka, Dominikana, Ekwador, Gwatemala, Honduras, Indie, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Salwador, Urugwaj, Wietnam, Filipiny, Indonezja, Malezja, Tajlandia, Tajwan, Singapur i Hongkong.

W tej sprawie duża rolę odgrywać będą prawa i umowy licencyjne, które zdobyć musi Spotify.

Niemniej jednak warto chwilę poczekać, bo zapowiada się bardzo ciekawie. Kilka dni temu Spotify ogłosiło nowy plan – Duo.

Zobacz też: Wiemy, jak wygląda Samsung Galaxy Note 20.