Czy warto kupić najnowszą opaskę sportową od Chińskiego producenta?

Xiaomi Mi Band 5

Mi Band 4 vs. Mi Band 5 – różnice

Główną zmianą w porównaniu do poprzedniej generacji opasek Xiaomi, jest rozmiar ekranu. W najnowszym modelu pojawił się ekran AMOLED 1,1″. Dla porównania, w poprzedniku był to mniejszy ekran – 0,95″.

Jedną z większych zmian jest także sposób ładowania, ponieważ do ładowania nie będzie potrzeby wyjmowania samej „pastylki” z paska.

Do zmian doszło również w odniesieniu do ilości dostępnych motywów oraz kategorii ćwiczeń. Dostępne jest 177 motywów ( było 77) oraz 11 funkcji treningu (było 6).

Xiaomi Mi Band 5

Czy warto przesiąść się z Mi Band 4 na Mi Band 5?

Wydaje się, że zaszło kilka ważnych kwestii w najnowszym modelu Chińskiego producenta, ale czy opłacalna jest przesiadka z poprzedniej wersji?
W 5. generacji opaski brakuje głównie bardzo wyczekiwanej funkcji – obsługi NFC. Jest ona dostępna tylko w Chinach.

Opierać musimy się na suche dane, jakie możemy zobaczyć w specyfikacji Xiaomi Mi Band 5, ponieważ opaska nie jest jeszcze dostępna w polskiej dystrybucji. Ze specyfikacji wynika jednak, że przesiadka z Mi Band 4, może nie być potrzebna. Różnice nie są tak duże, a opaska 4. generacji wciąż działa bardzo dobrze.

Co jeśli nie masz Mi Band 4?

Tu sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ wydaje się, że Mi Band 5 będzie najlepszą opaską sportową na rynku. Nowości, które znalazły się w nowym modelu zachęcają do kupna opaski. Większy ekran, więcej treningów i motywów dla nowych użytkowników będą miały duże znaczenie.

Podsumowując, moim zdaniem warto zainteresować się 5. generacją opaski, jeśli nie posiadamy poprzedniczki. Większy ekran robi dobrą robotę, motywy pozwalają zmieniać wygląd opaski na 177 sposobów, a 11 funkcji treningowych zdecydowanie pomoże aktywnym użytkownikom.
Nie widzę jednak sensu w zmianie poprzedniego modelu na nowszy. Zmiany względem poprzedniczki nie są tak znaczące oraz brakuje modułu NFC.

Polska premiera odbędzie się 27 lipca, na co wskazuje informacja na stronie Empiku.


Zobacz także: Nowości na Netfliksie.