Nowe Audi A3 Sportback

Niedawno została zaprezentowana kolejna odsłona kompaktowego modelu Audi. A3 produkowane jest od roku 1996 i doczekało się 4 generacji.

Źródło: Audi

Nowe A3 przykuwa spojrzenie nową muskularną i dynamiczną sylwetką. Na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze. Pojemność bagażnika wynosi 380l, a po rozłożeniu przestrzeń bagażowa zwiększa się do 1200l. Najnowsze dziecko niemieckiego producenta będzie miało do dyspozycji takie same silniki jak bliźniacze konstrukcje – Volkswagen Golf 8, Seat Leon 4 czyli 1.5l  (35 TFSI) silnik benzynowy o mocy 150km i 2.0l silnik diesla o mocy 116km (30 TDI) i 150km (35 TDI). Do wyboru jest skrzynia manualna 6 biegowa i dwusprzęgłowa 7 stopniowa skrzynia automatyczna DSG (S Tronic). Silnik benzynowy o mocy 150km będzie dostępny z 48 woltową instalacją elektryczną tzw. mild hybrid czyli miękka hybryda. A3 4 generacji jest dłuższe o 3 centymetry. Rozstaw osi i wysokość jest taka sama jak w poprzedniku.

Źródło: Audi

W 4 generacji nie będzie już dostępna wersja trzydrzwiowa, która w poprzedniku nie cieszyła się dużym zainteresowaniem i została wycofana. Wielu producentów rezygnuje z wersji trzydrzwiowych swoich kompaktów i aut segmentu B. Nowe A3 pojawiło się także w wersji limousine (sedan).

Źródło: Audi

Wnętrze Audi wygląda bardzo nowocześnie. W podstawowej wersji podobnie jak w nowym Golfie jest wirtualny kokpit. Wyświetlacze mają przekątne 12 i 10 cali. A3 jest dostępne w kilku wersjach wyposażenia. Postawowa nazywa się po prostu tak jak model samochodu czyli A3 Sportback. Następna wersja to advanced. Kolejna to S Line i ostatnia – edition one. Samochód dostępny jest też z matrycowymi światłami LED.

Źródło: Audi

Ceny nowego Audi A3 zaczynają się w bazowej konfiguracji od 109 900 zł. Bardzo dobrze wyposażone A3 może nawet kosztować prawie 200 000 zł co jak za kompakta to naprawdę dużo, ale taki urok marek premium. Mi naprawdę przypadło do gustu najnowsze wcielenie Audi A3. Mam nadzieję, że będę miał okazję poznać nowe A3 na żywo i przygotować dla Was recenzję.