Nowy Opel Mokka

Oficjalnie został zaprezentowany najnowszy model Opla. Wcześniej pokazane były zdjęcia w kamuflażu, a teraz możemy zobaczyć Mokkę drugiej generacji w pełnej okazałości. Nowa Mokka wprowadza nowy język projektowania w niemieckiej marce.

Fot: Opel

Nowy crossover powstał na modułowej platformie CMP (Common Modular Platform). Jest krótszy o 12,5 cm od poprzednika (4,15 m) i jest szerszy o 10 mm. Natomiast rozstaw osi zwiększony został o 2 mm. Mokka jest lżejsza nawet o 120 kg od poprzednika. Pojemność bagażnika jest o 6 l mniejsza i wynosi 350 l

Reflektor LED IntelliLux – 14 segmentów.

W standardzie Mokka posiada reflektory LED z tyłu i z przodu, system rozpoznający znaki drogowe i elektryczny hamulec postojowy.

Opel Pure Panel – w pełni cyfrowy kokpit.

We wnętrzu nowego Opla znajduje się Pure Panel czyli dwa ekrany o przekątnej 12 i 7 lub 10 cali. Miłym zaskoczeniem jest panel klimatyzacji, który możemy osłużyć za pomocą zwykłych gałek i przycisków.

Fot: Opel

Na początku nowy model Opla ma być oferowany w wersji elektrycznej, a w późniejszym czasie dołączą do niego wersje spalinowe. Silnik elektryczny oferuje moc 100 kW (136 KM) i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojemność akumulatora wynosi 50 kWh i pozwala na przejechanie do 322 km według normy WLTP.

Fot: Opel

Sprzedaż Mokki rozpocznie się późnym latem, a pierwsze egzemplarze mają trafić do salonów na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *