Polsat nabywa Interię za ponad 400 mln.

Spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza przejmuje Interię za 422 mln zł. Do finalizacji tej transakcji pozostaje zgoda Prezesa UOKIK.

interia

Umowa przedwstępna zawarta

Polsat zawarł już umowę przedwstępną z Bauer Media Group, która na celu ma nabycie Grupy Interia.

„Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Grupa Interia jest wiodącym graczem w tym segmencie. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii” 

Mówi Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu

Przejęciem Interii zainteresowanych było więcej, m.in. Wirtualna Polska czy Agora. W marcu jednak Polsat otrzymał wyłączność negocjacyjną na tę transakcję.

Interia to jeden z liderów runku medialnego w Polsce, dociera do ok 60% użytkowników w polsce. Miesięcznie z usług korzysta 16 mln internautów, a liczba odsłon w sieci przekracza 1,3 mld.

 „Grupa Interia jest biznesem odnoszącym duże sukcesy, ale musimy mieć pewność, że wyraźnie koncentrujemy się na naszych kluczowych priorytetach strategicznych. Dlatego cieszymy się, że możemy sprzedać Grupę Interia Grupie Polsat, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem strategicznym. Dziękujemy Prezesowi Zarządu Arturowi Potockiemu i całej ekipie Interii za konsekwentny i udany rozwój biznesu i życzymy wszystkiego najlepszego!”

– powiedział Veit Dengler, COO Bauer Media Group.

Interia będzie dodatkowym kanałem dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych obecnie na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu. Dla Grupy Polsat, Interia będzie również głównym polem działań marketingowych w Internecie całego jej portfolio usług i produktów, obejmujących m.in. markę Plus, Cyfrowy Polsat, IPLA czy Netia

zobacz także: https://smartstrefa.pl/google_meet_dla_wszystkich/