Revolut Junior już w Polsce. Do kogo jest skierowany?

W Polsce pojawiła się usługa Revolut Junior. Karta płatnicza skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat. Revolut Junior swoją premierę miał 2 miesiące temu w Wielkiej Brytanii.

Revolut Junior w polsce

Czym jest Revolut Junior?

Aplikacja Revolut Junior została stworzona do zarządzania finansami dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Aplikacja pomaga uczyć nawyków finansowych.
Konto Revolut Junior zakładane jest przez pełnoletniego opiekuna prawnego, który jest użytkownikiem planu Premium ( koszt 29,99 zł miesięcznie ) dla max. dwójki dzieci lub planu Metal ( koszt 49,99 zł miesięcznie ) dla piątki dzieci.

Aplikacja pozwala opiekunom na kontrolę wydatków swoich dzieci. Osoby zakładające konto Revolut Junior mają dostęp do historii transakcji, określania limitów lub blokować płatności online, co zwiększa bezpieczeństwo.
O każdej transakcji informowany jest rodzic na swojej aplikacji.

Revolut zapowiedział już nowości w swojej najnowszej usłudze, m.in.: cykliczne doładowania konta, cele finansowe, raporty o wydatkach czy limit odnawialny wydatków.

“Użytkownicy lubią nasze aplikacje za ich intuicyjność, szybkość i łatwość obsługi. Dostosowując Juniora do potrzeb rodziców i dzieci, postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przykład? Bywa, że młodzi nie mają jeszcze swojego numeru telefonu. Stworzyliśmy, więc bezpieczny i łatwy w obsłudze system autoryzacji oparty o jednorazowe, szyfrowane kody QR.”

Michał Gurgul, Revolut Junior

zródło: Revolut
Zobacz także: Rusza beta ciekawej funkcji w Spotify.