Wybory w Ameryce, a dokładniej ich wynik może okazać się dla Huawei’a ratunkiem. Prezydentem USA zostanie najpewniej Joe Biden, który prawdopodobnie zniesie bana dla chińskiego giganta.

Huawei

Zwycięstwo Bidena oznacza zwycięstwo Huawei?

Oczywiście, są to tylko moje przewidywania, aczkolwiek zdaje się, że zakaz handlu z Huawei dla Amerykańskich przedsiębiorstw może zakończyć się po zmianie w Białym Domu. Zdawało się, że ban nałożony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie trwał, a wspomniany prezydent będzie chciał jeszcze bardziej go umacniać. Nie tak dawno temu Donald Trump chciał jeszcze bardziej pokrzyżować plany chińczyków, poprzez restrykcje związane z TSMC, co jak dotąd zdaje się przynosić zamierzone skutki, ale myślę, że wszystko da się jeszcze odkręcić.

Huawei poczekał i wyjdzie im to na dobre?

Chiński producent nie robił ostrych ruchów i nie próbował za wszelką cenę uciekać spod topora. Wciąż wydawali swoje najlepsze smartfony z serii P oraz Mate. Nie szczególnie także obniżali ich ceny, by nie pokazywać, że ich sprzęt jest wybrakowany. Tak, wypuszczane na rynek urządzenia co prawda były m.in. pozbawione aplikacji Google, ale Huawei przeczekał najgorsze czasy. Ich sprzęt wciąż sprzedaje się w fantastycznym stylu na rodzimym rynku w Chinach. W europie co prawda nie jest tak dobrze, jak było i prawdopodobnie ponieśli spore straty finansowe przez wspomniane problemy po nałożeniu zakazu przez Stany Zjednoczone.
Niemniej jednak dzięki temu, że utrzymali status swoich najważniejszych produktów będą mogli sprzedawać je w podobnych ilościach, jak przed zapaścią spowodowaną restrykcjami. Mate 40 nadal jest stawiany jako pełnoprawny flagowiec, co może tylko i wyłącznie pomóc w odbudowie zaufania klientów.

Huawei przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Tytułowy ban dał ogromny impuls, dzięki któremu Huawei postanowił w dużym stopniu zainwestować we własny system, sklep i technologie.
Nie dawno nikt nie myślał poważnie o sklepie AppGalery, ale owy sklep poczynił takie postępy, że coraz więcej deweloperów postanawia implementować tam swoje aplikacje.
Szybko okazało się także, że producent od jakiegoś czasu przygotowywał swój system operacyjny. Początkowo debiutował on na telewizorach, ale podobno swoją mobilną premierę HarmonyOS ma mieć już 18 grudnia tego roku. Ban nałozony na Huaweia dał im więc ogromnego napędu w rozwoju swoich produktów, co może zaowocować w niedalekiej przyszłości

Nic nie jest jeszcze pewne…

Sytuacja ze zdjęciem zakazu dla Huawei, to narazie tylko moje domysły i życzenia, ale zdaje się, że mają duża szansę na spełnienie, ponieważ Prezydent – Elekt Joe Biden prawdopodobnie będzie chciał poprawić stosunki między Stanami Zjednoczonymi, a Państwem Środka. Wspomnianych restrykcji mają już dosyć nie tylko Huawei, ale także Google i inni producenci, którzy tracą na zakazach handlu z gigantem technologicznym z Chin.

________________
inf. własna,
smartstrefa.pl


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *